
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 2.65 mm |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Working Voltage | 566 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 3 |
| Propagation Delay | 45 ns |
| Logic Function | Receiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 12 mA |
| ESD Protection | Yes |
| Number of Receivers | 1 |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Isolated Power | No |
| Number of Transmitters | 1 |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 7.5 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
Stock: 18
Distributors
pcbx
Unit Price$4.61078
Ext.Price$4.61078
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.61078 | $4.61078 |
| 10 | $3.89770 | $38.97700 |
| 25 | $3.62263 | $90.56575 |
| 50 | $3.36698 | $168.34900 |
| 100 | $3.12932 | $312.93200 |
